Apie WDT
93
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-93,bridge-core-1.0.5,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-18.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.2,vc_responsive

World Dance Therapytai keliones, šokį ir psichoterapiją apjungiantis projektas.

Mes keliausime po įvairias pasaulio šalis, mokysimės tos šalies liaudies šokio, kalbinsime šokio profesionalus ir savo patirtimis bei atradimais betarpiškai dalinsimės su skaitytojais ir socialinių tinklų sekėjais. Mūsų tikslas – tiesioginio subjektyvaus patyrimo keliu sukurti kažką naujo, šviesaus ir efektyvaus šokio terapijos padangėje.

Liaudies šokis įkūnija tautos dvasią, perteikia gražiausius tautos būdo bruožus, lyg asmeninę patirtį
įrašo žmoguje giliausias vertybės. Nes liaudies šokyje simboliais, judesiais ir ritmu glūdi
užkoduotas gražiausias tautos paveldas. Ranka pasiekiamas, rieškučiomis pasemiamas dvasinis
tautos lobynas, šimtmečiais kauptas ir puoselėtas. Tereikia visu savo kūnu, visa savo esybe, visais
savo pojūčiais ir jausmais pasinerti į liaudies šokį.

Apie World Dance Therapy

 

Liaudies šokyje įkūnijamos ne tik tautos charakterio savybės, bet ir giliausios vertybės: simboliais, judesiais ir ritmu užkoduojamas tautos dvasios paveldas. Todėl liaudies šokis tampa tarsi dvasiniu tautos lobynu, šimtmečiais kauptu ir puoselėtu. Tereikia visu savo kūnu, visa savo esybe, visais savo pojūčiais ir jausmais į jį pasinerti ir semti, semti…

Projekto idėja gimė gilinantis į lietuvių liaudies šokius. Kaip šoka lietuviai? Oriai, kukliai, poromis ir rateliais. Lietuvių šokis atspindi žemdirbių tautos santūrų charakterį. Jokių solo, jokių asmeniškumų lietuvių liaudies šokiuose neišvysite. Neaptiksite nei intensyvių rankų judesių, nei aistringo ritmo. Geriausių atveju, įžvelgsite bendruomenišką ir linksmąją lietuvio pusę, bet tikrai ne aistringą ar kovingą…

Bet juk paskiras žmogus, kad ir pas lietuvius gimęs, kad ir Lietuvoje augęs nėra tik kuklus ir santūrus? Štai taip ir gimė idėja, savo lietuvišką mentalitetą, lietuvių liaudies šokio užkoduotą prigimtį panardinti į vis kitą skirtingą dvasinį lobyną. Žmogus yra visoks, jo charakteris daugiabriaunis, daugiaspalvis, daugiaplanis. Kiekviename žmoguje, net ir lietuviškos prigimties, apstu ir aistros, ir spindesio, ir didybės, ir kovingumo. Kam gi nesinorėtų pažinti ir patirti save kuo įvairesnį? Ir kodėl gi to nepadarius pačiu efektyviausiu būdu – šokant?

Kodėl šokant? Nes šokis – būdamas holistine praktika – vienu metu visapusiškam patyrimui sutelkia kūną, jausmus, protą ir dvasią. Šokant galime tyrinėti daugybę gyvenimiškų temų vienu metu bei pažinti sąmonės prietemose glūdinčias asmenybės dalis. Ne tik pažinti, bet ir išreikšti, pajusti, susigyventi ir įkūnyti. Čia ir dabar.

Tai kas galima šokyje – drąsa, pasitikėjimas savimi, stiprybė, atkaklumas, aistra… – tampa galima ir gyvenime. Patirtys sukauptos šokant tarsi legalizuojasi, todėl lengvai integruojasi į gyvenimą. 

 

World Dance Therapy tikslai

 

I TIKSLAS. Subjektyviai asmeninis

Keliaujant po įvairias pasaulio šalis ir mokantis jų liaudies šokių, norime kaupti ir integruoti įvairias psicho-emocines-kinestetines patirtis, kurios pasitarnautų:

  • Pilnesniam ir kokybiškesniam įsikūnijimui.
  • Vidinės laisvės didinimui.
  • Drąsesniems sprendimams ir pokyčiams.
  • Didesniam aiškumui savęs pažinime.
  • Vidinių resursų atskleidimui.
  • Meilės sau, kitiems ir pasauliui stiprinimui.
  • Kompleksų ir saviraiškos baimių gydymui

II TIKSLAS.  Objektyviai socialinis

Ketiname dalintis asmenine patirtimi ir kelionių įspūdžiais su mūsų projekto sekėjais, informuoti kaip mums sekasi siekti asmeninių tikslų. Ir galų gale ketiname parengti Word Dance Therapy programą, kurioje galės sudalyvauti visi mylintys šokį, taip pat kaip ir mes, bei panašių tikslų siekiantys žmonės. Planuojame rengti WDT stovyklas ir seminarus. Sekite mūsų naujienas!

Lina Vėželienė

Psichologė, egzistencinės krypties psichoterapeutė, dirbanti privačioje praktikoje.
,,Gyvosios psichologijos” studijos steigėja, ,,Gyvosios psichologijos” tinklaraščio autorė ir knygos ,,Septynios didžiosios nuodėmės psichologo kabinete” autorė (leidykla ,,Tyto alba”, 2018 m.)

 

“Šoku nuo 5 m amžiaus. Ilgus metus buvau Klaipėdos miesto dainų ir šokių ansamblio ,,Žilvinas” šokėja. Vėliau šokau VPU dainų ir šokių ansamblyje ,,Šviesa”.
Mokiausi rytietiško šokio, šokau linijinių šokių grupėje.

Šiuo metu studijuoju Šokio terapiją, vedu teminius sakralinių šokių seminarus ir ,,Flower dance” šokio terapijos grupes.

Esu įsitikinusi, jog šokis – geriausias vaistas nuo įvairiausių negandų, tiek fizinių, tiek psichoginių.”

Agnė Vėželytė

Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų gimnazijos Muzikos skyriaus absolventė.
Lietuvos Muzikos ir teatro akademijos studentė. VšĮ ,,Musica Vera” vadovė.
DJ Agnė tarptautiniuose šokių festivaliuose ir renginiuose ir tarptautinio ,,Kizzone” festivalio organizatorė.
,,Gyvosios psichologijos” studijos projektų vadovė.

 

,,Mano pažintis su šokiu prasidėjo nuo dailiojo čiuožimo ir klasikinio šokio pradmenų. Vėliau šokau salsa, bačatą, kizombą, afro šokius. Lankiau šių šokių pamokas pas profesionalius mokytojus įvairių šalių festivaliose.

Šokis man – išskirtinė kalba, kuri padeda suprasti tiek save, tiek kitus viso pasaulio žmones.”

Sekite mus
Sekite mus
Sekite mus