Rytietiška šokio praktika moterims
300
post-template-default,single,single-post,postid-300,single-format-standard,bridge-core-1.0.5,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-18.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.2,vc_responsive

Rytietiška šokio praktika moterims

Moteris ir merginas kviečiame į šokio praktikos ,,Flower dance“ grupę. Šokio praktika vyks nuo 2019 m. rugsėjo mėnesio: antradieniais nuo 12:00 ir ketvirtadieniais nuo 18:30. Norinčios prisijungti, rašykite el.paštu agne@gyvojipsichologija.lt. arba skambinkite telefonu +37069916222.

,,Flower dance“ –  tai Artimųjų Rytų šokio, energetinių praktikų ir terapijos sintezė. Norinčioms praktikuoti ,,Flower dance“ nėra jokių amžiaus apribojimų, taip pat nereikia jokių choreografinių gebėjimų. Ši praktika tinka visoms, mėgstančioms šokį ir judesį. Prisijungti prie grupės galima bet kuriuo metu.

Šokio praktika vyksta ,,Gyvosios psichologijos“ studijoje, Vilniuje Liepyno 2-65.

Trukmė 100 min: užklausos formulavimas, apšilimas, praktika, relaksacija, aptarimas.

Vienkartinio dalyvavimo mokestis – 20 eur, 5 kartų abonementas – 90 eur.

Praktikos vedančiosios: Lina ir Agnė.


Rugsėjo 8 d. 10:00 vyks pažintinis “Flower dance” seminaras norinčioms išbandyti šią šokio praktiką. Registracija čia. 

Seminaro trukmė 2val. 30min.
Seminaro kaina 20eur. Mokėti vietoje arba pavedimu.

Užsiregistravus poros dienų bėgyje gausite patvirtinimą. Jei negavote – rašykite agne@gyvojipsichologija.lt
Jei nuspręsite nebedalyvauti seminare, prašome pranešti.Šokio praktika ,,Flower dance“

Joje telpa viskas, kas vienu metu gydo kūną, protą ir sielą: judesys, vizualizacija, relaksacija, energetinės praktikos, sąmoningumo ugdymas, kūno terapija, kvėpavimo praktika ir psichoterapija. Todėl ši praktika holistinė, ji neskaido žmogaus į atskirus elementus, bet apjungia ir harmonizuoja. 

,,Flower dance“ šokio praktika švelni ir moteriška, dvelkianti rytietiškais smilkalais ir gėlėmis, gracingai plevenanti arabiškais šilkais, išpuošta sakraliais ornamentais, tuo pat metu, sutelkta, stipri ir tiksli kaip kovos menas. Tai šokis, meditacija ir terapija viename.

Techninę ,,Flower dance“ praktikos bazę sudaro Artimųjų Rytų šokiui būdingi plastiški judesiai. Melodingomis bangomis, apskritimais, aštuoniukėmis ir spiralėmis judantys klubai; plastiškos, klubų piešiamą ornamentą atkartojančios rankos… 

Egipte, Turkijoje, Libane šį šokį (pas mus dar vadinamą ,,pilvo šokiu“ arba belly dance) šokdavo ir vyrai, ir moterys įvairiuose bendruomenės susibūrimuose. Prie banguojančių ir plastiškų šokio elementų pridėdami ir ritmingus staccato, bei vibruojančius shimsies šokio judesius.

Filosofinę ,,Flower dance“ praktikos dalį pati sau labai netikėtai atradau aprašytą absoliučiai europietiškoje, ir netgi labai krikščioniškoje, jau seniai iškeliavusio anapus, danų filosofo Sioreno Kierkegaardo kuklios apimties knygelėje. Labai gali būti, kad pats Siorenas Kierkegaardas vienišoje savo senbernystėje parašęs ,,Vandens leliją ir padangių paukštį“, net neįtarė, jog daugiau nei po šimto metų, jo pasitarnaus moteriškos šokio praktikos įžodinimui.

Bet faktas lieka faktu: didysis mąstytojas, anuomet griežtai atsisakęs bendravimo su moterimis, išdėstė esmines nuorodas, kaip siekti moteriškos pilnatvės. Pasak, Kierkegaardo, tam reikalingas gebėjimas tyla, klusnumas ir džiaugsmas. Žmogus turi būti, kaip ta vandens lelija arba kaip padangių paukštis. Tylus, klusnus ir džiugesio kupinas.

Juokauju, žinoma, apie vienišo filosofo norus padėti moterims… Savaime suprantama, kad jis rašė, kreipdamasis į visus žmones, į visus vyrus ir moteris. Visus kvietė mokytis egzistencijos meno iš laukų lelijos ir padangių paukščio. Tačiau jo pateikti būdai kaip tą daryti, taip taikliai nusako ,,Flower dance‘‘ praktikos esmę, kad nesusilaikiau apie juos neparašiusi:

 • Turi būti tylus, kad galėtum girdėti pačios gamtos ritmus ir muziką, ir šokti pagal ją savo didįjį gyvenimo šokį. Turi būti tylus, nutildęs savo vidinį triukšmą, kad galėtum klausytis Visatos Kūrėjo balso.
 • Turi būti klusnus, kad tiksliai įsilietum į Visatos harmoniją, netrikdydamas ir pagal save jos neperdarinėdamas. Kad gyventum pagal pačios Gamtos diktuojamus ritmus, kad jaustum vidinio laiko tėkmę ir kurtum savo gyvenimą santarvėje su Būties dėsniais.
 • Turi būti džiugus, kad per tave laisvai tekėtų neišsenkantis meilės ir džiaugsmo Šaltinis.

Tokia ,,Flower dance‘‘ praktikos gilioji dvasinė prasmė – tyli, klusni ir džiaugsminga malda Gamtai, Visatai ir Meilės šaltiniui.

———- 

Ir dar šiek tiek apie ,,Flower dance“ praktikos naudą

,,Flower dance‘‘ šokio praktika, būdama holistine ir daugiaplane vienu metu įtakoja tiek fizinius bei energetinius kūno pokyčius, tiek ir psichologines būsenas.

Fizinis poveikis pats paprasčiausias. Nuo jo ir pradedame. Lėtais, plastiškais, geometriškai tiksliais judesiais mes išjudiname savo kūną, išlaisviname jį iš sąstingio, sugrąžiname jam lankstumą ir moterišką plastiką.  Kaip ir bet kuri kita šokio praktika, taip ir ,,Flower Dance‘‘, ilgiau praktikuojant, neišvengiamai padailina kūno linijas, judesiams suteikia gracingumo. Netgi šis, išskirtinai fizinis, efektas yra pakankamas motyvas praktikuoti. Todėl šią šokio praktiką itin rekomenduoju toms, kurios yra nepatenkintos savo kūnu, jaučiasi negražios ar nemoteriškos.

Visgi fizinio kūno transformacijos – tai mažiausia, ko galima būtų tikėtis iš ,,Flower dance‘‘ praktikos.

Didysis praktikos efektas slypi jos poveikyje psichinėms ir emocinėms būsenoms. Ilgiau praktikuojant ,,Flower dance“ gali būti pasiekiami tokie psichoterapiniai rezultatai:

 • Stiprėja sutelktumas į save ir dėmesingumas.
 • Didėja sąmoningumas.
 • Mažėja emocinis labilumas.
 • Atkuriamas santykis su savo kūnu.
 • Susigrąžinamos asmeninės ribos.
 • Nyksta emociniai blokai.
 • Retėja ir silpnėja depresiniai epizodai.
 • Stiprėja pasitikėjimas savimi.
 • Mažėja vidinė agresija.
 • Stiprėja vidinės ramybės pojūtis.
 • Keičiasi pasaulėžiūra ir transformuojasi vidiniai scenarijai.

Jeigu reikėtų išskirti esminį ,,Flower dance‘‘ praktikos psichoterapinį efektą, galėčiau jį formuluoti taip:

,,Flower dance“ šokio praktika – tai švelnus ir gražus būdas sugrįžti į savo kūną, – įsikūnyti ir priimti save savo moteriškume. 

Šis grįžimas namo sprendžia be galo daug psichologinių problemų. Pirmiausia, tai sumažina superkontrolės poreikį, kuomet viskas ir apie viską sprendžiama protu, siekiant numatyti, apskaičiuoti ir sureguliuoti. Atkurtas santykis su kūnu grąžina gebėjimą jausti, kliautis ne tik protu, bet ir savo intuicija, pojūčiais, vidine išmintimi. Mažėjant poreikiui kontroliuoti, grįžta saugumas ir vidinė ramybė.

Antras, labai svarbus įsikūnijimo efektas – keičiasi santykiai su kitais. Nyksta artumo, atstūmimo, nepriėmimo baimės. Gilėja ir tvirtėja santykiai su kitais.

Trečias apsigyvenimo kūne gėris – tvirtesnis stovėjimas ant žemės. Stiprėja gebėjimas pasirūpinti savimi. Moteris tampa įgali būti pati savo gyvenimo šeimininke. Ji geba kliautis savimi, ji pasitiki savo jausmais, jai atviros vidinės išminties durys, ji visa yra čia ir dabar. Laisva, tikra, materiali. Iš kūno ir kraujo, turinti savo vietą po saule.

,,Flower dance“ praktikos poveikis subtiliesiems kūnams:

Pats svarbiausias poveikis (žvelgiant išskirtinai praktiškai) – atkuriami gyvybinės energijos srautai. Tai sugrąžina moteriai gyvybingumą, gebėjimą džiaugtis ir iš vidaus spinduliuojantį grožį.

Kiti subtilieji praktikos efektai:

 • Didėja fizinio kūno skaidrumas, nyksta vidinio ir išorinio Aš neatitikimas.
 • Atkuriama harmoninga pusiausvyra tarp žemiškumo ir dvasingumo.
 • Atkuriamas vyriškos ir moteriškos energijos balansą.
 • Sveiksta ir stiprėja prigimtinės sielos galios: ramybė, džiaugsmas, gebėjimas mylėti.
 • Grįžta kūrybingumas.
 • Stiprėja drąsa gyventi autentiškai, pagal savo tikrąją prigimtį ir pašaukimą.
 • Atkuriama proto ir širdies bendrystė.
 • Atkuriamas ryšys su Gamtos ritmais ir harmonija.

Visi ,,Flower dance“ praktikos rezultatai yra vienodai svarbūs, vienas kitą papildo ir vienas be kito būti negali. Kaip ir pati žmogaus būtis – viso gyvenimo sritys viena kitai reikalingos, nė viena negali būti užmiršta ir palikta be dėmesio.

Dėkoju visiems savo Mokytojams, kurių dėka gimė ,,Flower dance“ praktika: Liutaurui Viktorinui, Majai Mandalai, Nijolei Stancikienei. O taip pat ištikimoms šokio praktikos grupės dalyvėms, prisidėjusioms ir tebeprisidedančioms prie pastovaus šokio praktikos vystymosi.

No Comments

Post A Comment